logo mehendi masala

Krok po kroku nauczę Cię malować piękne wzory henną

Poznaj sztukę mehendi od podstaw. Na tym kursie dowiesz się wszystkiego na temat henny, tradycji sztuki mehendi, wyrabiania własnej pasty do malowania, kompozycji wzorów
i wiele więcej.

 • od podstaw
 • 4 godziny
 • od 380zł

Najbliższe terminy

  Imagekurs malowania henną

  Pełen kurs malowania henną

  Przedstawiam 4 godzinny autorski kurs malowania naturalną henną, który składa się z dwóch części

  1

  W pierwszej części

  otrzymasz dużą dawkę teoretycznych informacji na temat roślinnego barwnika, czyli henny. Poznasz tradycję malowania henną ciała w Indiach, czyli sztuki mehendi. Nauczysz się samodzielnie mieszać pastę ze świeżej henny, poznasz składniki i proporcje pasty. Nauczysz się zamykać pastę w tradycyjnym rożku.

  kurs malowania henna czesc 1kurs malowania henna czesc 1
  2

  W drugiej części

  Zapoznasz się z podstawowymi elementami, z których nauczysz się tworzyć wzory w stylu mehendi. Namalujesz mehendi na własnym ciele. Poznasz tajniki pielęgnacji mehendi. Wejdziesz w świat hennowej społeczności na świecie. Zainspirujesz się do dalszej artystycznej praktyki.

  kurs malowania henna czesc 2kurs malowania henna czesc 2

  Zobacz na filmie jak wygląda kurs malowania henną

  Zobacz na filmie jak wygląda kurs malowania henną

  Co otrzymasz na kursie?

  • Teorię o sztuce i tradycji mehendi, wiedzę o właściwościach henny
  • Wiedzę o różnych stylach malowania henną
  • Zestaw praktycznych ćwiczeń
  • Przepis na idealną pastę z henny, którą wspólnie wykonamy
  • Gotowe do użycia, własnoręcznie wykonane rożki z henną
  • Dostęp do ćwiczeniowej grupy na facebooku

  Zestaw uczestnika

  • Broszurka informacyjna
  • Przepis na pastę z henny
  • Gotowy rożek z henną
  • Zestaw praktycznych ćwiczeń
  • 25 g naturalnej henny
  • olejek eteryczny
  • Niezbędne akcesoria do wykonania własnej pasty z henny wraz z aplikatorem (ok. 10 rożków)
  kurs-henny-zestaw-uczestnika
  • Broszurka informacyjna
  • Przepis na pastę z henny
  • Gotowy rożek z henną
  • Zestaw praktycznych ćwiczeń
  • 30g naturalnej henny
  • 10ml olejku eterycznego
  • Niezbędne akcesoria do wykonania własnej pasty z henny wraz z aplikatorem (ok. 8 rozków)
  kurs-henny-zestaw-uczestnika

  Szczegółowy program kursu

  Część 1 "Namaste henna"

  1,5 godziny- wstęp o hennie oraz mieszanie pasty z henny
  1. Na początku przedstawię się Wam ja, czyli Agata Wójt. Opowiem Wam historię mojej miłości do henny, której to efektem jest projekt Mehendi masala
  2. Przedstawię Wam główną bohaterkę wieczoru, czyli tajemniczą Lawsonię Inermis, znaną powszechnie jako henna. Wyjaśnię czym jest „mehendi” i opowiem o tradycji malowania henną w świecie Orientu. Opowiem Wam jakie „magiczne” właściwości ma henna i jak się je wykorzystuje.
  3. W czasie moich opowieści mieszać będziemy pastę z henny. Każda z Was otrzyma wydrukowany przepis na idealną pastę henny wraz z instrukcją jej przyrządzenia. Poznacie składniki, recepturę oraz sposób na wymieszanie idealnej pasty z henny. Ta umiejętność jest bardzo ważna dla dalszej praktyki tej sztuki. Omówimy tradycyjne narzędzie wykorzystywane do nakładania henny na skórę, czyli rożek. Nauczycie się zamykać pastę z henny w rożku.
  4. Wymieszaną samodzielnie pastę z henny zabierzecie do domu. Będziecie mieć zapas świeżutkiej hennowej pasty na ok. 9-10 rożków, czyli na duuuuużo, duuuużo praktyki własnej.
  5. Omówimy szczegółowo jak przechowywać pastę z henny i odpowiednio ją traktować by jak najdłużej zachowała świeżość i swoje właściwości barwiące. Wiedza o tym jak przygotować własnoręcznie pastę z henny to niezbędna umiejętność potrzebna do wykonywania pięknych wzorów mehendi. Świeża pasta z henny lepiej barwi skórę od gotowych rożków i jest zdrowa dla skóry. Nie uczula, nie wywołuje podrażnień ani poparzeń. Gotowe, dostępne na rynku preparaty nie dają 100% gwarancji bezpieczeństwa oraz po prostu są słabszej jakości i nie dają tak intensywnego koloru mehendi jak przy użyciu świeżej pasty.

  Część 2 "Radża henna"

  2,5 godziny- Praktyka malowania, pielęgnacja, inspiracja
  1. W drugiej części kursu przejdziemy do malowania. Na początek zapoznam Was z podstawowymi elementami, których znajomość niezbędna jest do tworzenia wzorów w stylu mehendi. Wykonacie ćwiczenia na kartce, które przygotowałam na kurs. Poczujecie jak trzymać rożek i jak z nim pracować.
  2. Po wykonaniu serii ćwiczeń zaprezentuję Wam jak krok po kroku namalować piękny kobiecy wzór w stylu mehendi na własnej dłoni. Każda z Was namaluje swoje pierwsze mehendi na własny ciele. Zobaczycie, że łatwiej i przyjemniej maluje się henną na ciele niż na kartce.
  3. Na koniec porozmawiamy o pielęgnacji mehendi na ciele. O tym jak przygotować skórę do mehendi i jak o nią dbać by zachować wzór na jak najdłużej.
  4. Porozmawiamy też o kompozycji wzorów, o ustawieniu różnych części ciała, o dopasowaniu wzoru do części ciała.
  5. Opowiem Wam o hennowych konferencjach oraz o różnych artystkach mehendi na całym świecie. Jednym słowem zainspirują Was do dalszej twórczej działalności <3
  • kurs malowania henną wstęp
  • kurs malowania henną teoria
  • kurs malowania henną mieszanie henny
  • kurs malowania henną ćwiczenia
  • kurs malowania henną malowanie dłoni
  • kurs malowania henną certyfikat
  Image

  Kurs dostępny również w wersji online!

  Sprawdź

  Nadchodzące wydarzenia

  kurs-malowania-henna-gdynia

  Warszawa

  Po tym kursie będziecie gotowi rozpocząć własną przygodę z mehendi.

   

  Agata Wójt

  prowadząca

  Moja przygoda z henną rozpoczęła się w roku 2012. Rok ten miał być końcem, a dla mnie okazał się początkiem świata. Moja miłość do henny szybko rozkwitła. Chyba po prostu byłyśmy sobie pisane. Naturalnie wzory rozwijały sie w mojej głowie i za pomoca rąk i henny przenosiłam je na ciała. Hennowa przygoda daje mi tak wiele, że postanowiłam dzielić sie nią z innymi. Tak powstał pomysł na warsztaty, kursy i szkolenia nauki malowania henną. Mehendi to nie tylko sztuka malowania, to obcowanie z drugim człowiekiem, to sprawianie sobie wzajemnej radości, to podejmowanie wyzwań, to satysfakcjonujące projekty, to nawiązywanie przyjaźni. Po prostu rozwój osobisty i fajna twórcza przygoda.

  0
  odwiedzonych miast
  0
  przeprowadzonych warsztatów
  0
  przeszkolonych osób

  Opinie

  FAQ

  1. Na warsztatach używać będziemy wyłącznie naturalnej indyjskiej henny. Świeżo przygotowana do celów warsztatowych pasta nie zawiera żadnych składników chemicznych. Jest w 100% organiczna i zdrowa dla skóry. Pasta zawiera hennę, naturalny olejek eukaliptusowy i lawendowy, wodę oraz cukier. Jeśli ktoś ma uczulenie na któryś z tych składników, proszę o informację. Henna nie zawiera barwnika PPD.
  2. Uczestnicy samodzielnie będą nakładać hennę na skórę sąsiada lub na swoją własną. Ja nie będą Was malować. Henna barwi skórę na kolor brązowy na czas ok. 7-14 dni. Po nałożeniu na skórę henna potrzebuje ok. 20 minut aby wyschnąć. Nakładanie henny na skórę zakończymy więc ok. 15 minut przed zakończeniem warsztatów aby henna zdążyła wyschnąć i żebyście mogli bezpiecznie założyć kurtki, swetry.
  3. Jako, że warsztat będzie mieć część praktyczną (szczególnie chodzi o mieszanie henny), zaznaczam, że można się troszkę umazać.
  4. Aby dobrze przygotować skórę do mehendi możecie dzień przed warsztatami zrobić peeling skóry. Przed warsztatami nie natłuszczajcie skóry.
  5. Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe.
  6. Materiały warsztatowe objęte są prawami autorskimi © Mehendi Masala.
  Image

  Opinie