Kurs malowania henną
Gdynia 26.03.2023
Czas i miejsce
Cena
Formularz zgłoszeniowy
aby zapisać się na kurs proszę o wypełnienie formularza
Szczegółowy program kursu
Część 1 "Namaste henna"
1,5 godziny- wstęp o hennie oraz mieszanie pasty z henny- Na początku przedstawię się Wam ja, czyli Agata Wójt. Opowiem Wam historię mojej miłości do henny, której to efektem jest projekt Mehendi masala
- Przedstawię Wam główną bohaterkę wieczoru, czyli tajemniczą Lawsonię Inermis, znaną powszechnie jako henna. Wyjaśnię czym jest „mehendi” i opowiem o tradycji malowania henną w świecie Orientu. Opowiem Wam jakie „magiczne” właściwości ma henna i jak się je wykorzystuje.
- W czasie moich opowieści mieszać będziemy pastę z henny. Każda z Was otrzyma wydrukowany przepis na idealną pastę henny wraz z instrukcją jej przyrządzenia. Poznacie składniki, recepturę oraz sposób na wymieszanie idealnej pasty z henny. Ta umiejętność jest bardzo ważna dla dalszej praktyki tej sztuki. Omówimy tradycyjne narzędzie wykorzystywane do nakładania henny na skórę, czyli rożek. Nauczycie się zamykać pastę z henny w rożku.
- Wymieszaną samodzielnie pastę z henny zabierzecie do domu. Będziecie mieć zapas świeżutkiej hennowej pasty na ok. 9-10 rożków, czyli na duuuuużo, duuuużo praktyki własnej.
- Omówimy szczegółowo jak przechowywać pastę z henny i odpowiednio ją traktować by jak najdłużej zachowała świeżość i swoje właściwości barwiące. Wiedza o tym jak przygotować własnoręcznie pastę z henny to niezbędna umiejętność potrzebna do wykonywania pięknych wzorów mehendi. Świeża pasta z henny lepiej barwi skórę od gotowych rożków i jest zdrowa dla skóry. Nie uczula, nie wywołuje podrażnień ani poparzeń. Gotowe, dostępne na rynku preparaty nie dają 100% gwarancji bezpieczeństwa oraz po prostu są słabszej jakości i nie dają tak intensywnego koloru mehendi jak przy użyciu świeżej pasty.
Część 2 "Radża henna"
2,5 godziny- Praktyka malowania, pielęgnacja, inspiracja- W drugiej części kursu przejdziemy do malowania. Na początek zapoznam Was z podstawowymi elementami, których znajomość niezbędna jest do tworzenia wzorów w stylu mehendi. Wykonacie ćwiczenia na kartce, które przygotowałam na kurs. Poczujecie jak trzymać rożek i jak z nim pracować.
- Po wykonaniu serii ćwiczeń zaprezentuję Wam jak krok po kroku namalować piękny kobiecy wzór w stylu mehendi na własnej dłoni. Każda z Was namaluje swoje pierwsze mehendi na własny ciele. Zobaczycie, że łatwiej i przyjemniej maluje się henną na ciele niż na kartce.
- Na koniec porozmawiamy o pielęgnacji mehendi na ciele. O tym jak przygotować skórę do mehendi i jak o nią dbać by zachować wzór na jak najdłużej.
- Porozmawiamy też o kompozycji wzorów, o ustawieniu różnych części ciała, o dopasowaniu wzoru do części ciała.
- Opowiem Wam o hennowych konferencjach oraz o różnych artystkach mehendi na całym świecie. Jednym słowem zainspirują Was do dalszej twórczej działalności <3
FAQ
- Na warsztatach używać będziemy wyłącznie naturalnej indyjskiej henny. Świeżo przygotowana do celów warsztatowych pasta nie zawiera żadnych składników chemicznych. Jest w 100% organiczna i zdrowa dla skóry. Pasta zawiera hennę, naturalny olejek eukaliptusowy i lawendowy, wodę oraz cukier. Jeśli ktoś ma uczulenie na któryś z tych składników, proszę o informację. Henna nie zawiera barwnika PPD.
- Uczestnicy samodzielnie będą nakładać hennę na skórę sąsiada lub na swoją własną. Ja nie będą Was malować. Henna barwi skórę na kolor brązowy na czas ok. 7-14 dni. Po nałożeniu na skórę henna potrzebuje ok. 20 minut aby wyschnąć. Nakładanie henny na skórę zakończymy więc ok. 15 minut przed zakończeniem warsztatów aby henna zdążyła wyschnąć i żebyście mogli bezpiecznie założyć kurtki, swetry.
- Jako, że warsztat będzie mieć część praktyczną (szczególnie chodzi o mieszanie henny), zaznaczam, że można się troszkę umazać.
- Aby dobrze przygotować skórę do mehendi możecie dzień przed warsztatami zrobić peeling skóry. Przed warsztatami nie natłuszczajcie skóry.
- Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe.
- Materiały warsztatowe objęte są prawami autorskimi © Mehendi Masala.