logo mehendi masala

Kurs malowania henną Warszawa 27.10.2019

Czas i miejsce

Cena

 • 280 zł przy zapisach do 01.10.2019
 • 300 zł przy zapisach do 23.10.2019
 • 320 zł przy zapisach do 27.10.2019
Image

  Formularz zgłoszeniowy

  aby zapisać się na kurs proszę o wypełnienie formularza

  Informacje o wydarzeniu

  Plan zajęć

  • 12:00 – 14:00 Część 1 „Namaste henna”
  • 14:00 – 14:15 Przerwa
  • 14:15 – 16:45 Część 2 „Radża henna”

  Cena

  • 280 zł przy zapisach do 21.05.2019
  • 300 zł przy zapisach do 04.06.2019
  • 320 zł przy zapisach do 8.06.2019

  Kontakt

  Czas i miejsce spotkania

  • 27.10.2019, start o godz. 12:00
  • Kalyan dhaba, Zamoyskiego 26a

  Szczegółowy program kursu

  Część 1 "Namaste henna"

  2 godziny- podstawy mehendi
  1. Na początku przedstawię się Wam ja, czyli Agata Wójt. Opowiem Wam historię mojej miłości do henny, której to efektem jest projekt Mehendi masala
  2. Przedstawię Wam główną bohaterkę wieczoru, czyli tajemniczą Lawsonię Inermis, znaną powszechnie jako henna. Wyjaśnię czym jest „mehendi” i opowiem o tradycji malowania henną w świecie Orientu. Opowiem Wam jakie „magiczne” właściwości ma henna i jak się je wykorzystuje.
  3. Po wstępie przejdziemy omówienia narzędzi niezbędnych do sztuki mehendi. Każdy uczestnik otrzyma rożek wypełniony świeżą hennową pastą.
  4. Następnie przejdziemy do ćwiczeń, które przygotowane są specjalnie dla osób początkujących. Poznacie podstawowe kształty i opanujecie podstawowe techniki mehendi.
  5. Po wykonaniu serii ćwiczeń przejdziemy na własne ciało. Każdy stworzy swój pierwszy wzór na ciele.

  Część 2 "Radża henna"

  2,5 godziny- mieszanie własnej pasty i malowanie w parach
  1. Po przerwie zaczniemy od przygotowania aplikatora (rożek) oraz świeżej, w 100% naturalnej pasty z henny. Omówimy dokładnie składniki pasty i dowiecie się jakie są ich funkcje. Każdy uczestnik otrzyma wydrukowany przepis na idealną pastę henny wraz z instrukcją jej przyrządzenia. Zabierzecie ze sobą do domu porcję wymieszanej na zajęciach pasty z henny, której będziecie mogli używać do poglębiania praktyki.
  2. Nauczycie się w prosty sposób przekładać pastę do rożka i odpowiednio zamykać go
  3. Dowiecie się też jak hennę przechowywać by jak najdłużej zachowała świeżość i właściwości barwiące. Wiedza o tym jak przygotować własnoręcznie pastę z henny to niezbędna umiejętność potrzebna do wykonywania pięknych wzorów mehendi. Świeża pasta z henny lepiej barwi skórę od gotowych rożków i jest zdrowa dla skóry. Nie uczula, nie wywołuje podrażnień ani poparzeń. Gotowe, dostępne na rynku preparaty nie dają 100% gwarancji bezpieczeństwa oraz po prostu są słabszej jakości i nie dają tak intensywnego koloru mehendi jak przy użyciu świeżej pasty.
  4. Następnie z własnoręcznie zrobionego rożka wykonacie na papierze zestaw ćwiczeń, które zaznajomią Was z dwoma popularnymi i modnymi stylami mehendi. Będą to bardzo modny styl łańcuszkowy i mandala. Każdy jest inny, wszystkie są równie piękne. Otrzymacie wydruki z inspiracjami wzorów w każdym stylu.
  5. Zakończymy na malowaniu w parach by nauczyć się pracy z drugą osobą (klientem) i malowania na czyjejś skórze. Będziecie pracować na zmianę. Podpowiem Wam jak rozmieszczać wzory, jak ustawić ciało i jak dopasować wzory do kształtu ciała. Porozmawiamy też na temat przygotowania skóry przed mehendi oraz o końcowej pielęgnacji.

  FAQ

  1. Na warsztatach używać będziemy wyłącznie naturalnej indyjskiej henny. Świeżo przygotowana do celów warsztatowych pasta nie zawiera żadnych składników chemicznych. Jest w 100% organiczna i zdrowa dla skóry. Pasta zawiera hennę, naturalny olejek eukaliptusowy i lawendowy, wodę oraz cukier. Jeśli ktoś ma uczulenie na któryś z tych składników, proszę o informację. Henna nie zawiera barwnika PPD.
  2. Uczestnicy samodzielnie będą nakładać hennę na skórę sąsiada lub na swoją własną. Ja nie będą Was malować. Henna barwi skórę na kolor brązowy na czas ok. 7-14 dni. Po nałożeniu na skórę henna potrzebuje ok. 20 minut aby wyschnąć. Nakładanie henny na skórę zakończymy więc ok. 15 minut przed zakończeniem warsztatów aby henna zdążyła wyschnąć i żebyście mogli bezpiecznie założyć kurtki, swetry.
  3. Jako, że warsztat będzie mieć część praktyczną (szczególnie chodzi o mieszanie henny), zaznaczam, że można się troszkę umazać.
  4. Aby dobrze przygotować skórę do mehendi możecie dzień przed warsztatami zrobić peeling skóry. Przed warsztatami nie natłuszczajcie skóry.
  5. Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe.
  6. Materiały warsztatowe objęte są prawami autorskimi © Mehendi Masala.
  Image

  Opinie