Warsztat malowania jaguą
Na warsztacie nauczysz się pracować z jaguą. Poznasz technikę nakładania jej na skórę oraz dowiesz się jak pielęgnować gotowy wzór. Odkryjesz ciekawe wzory, którymi różne kultury na świecie zdobiły swoje ciała.
Najbliższe terminy
Chcę się zapisać
Jagua- tymczasowy tatuaż. Motywy etniczne
Przedstawiam 3 godzinny autorski warsztat malowania jaguą
Zestaw uczestnika
Szczegółowy program warsztatu
Jagua. Motywy etniczne
warsztat malowania barwnikiem jagua- Na początku przedstawię się Wam ja, czyli Agata Wójt. Opowiem Wam krótko historię mojej miłości do naturalnych barwników, której to efektem jest projekt Mehendi masala.
- Przedstawię Wam główną bohaterkę wieczoru, czyli tajemniczo brzmiącą jaguę, która nie ma nic wspólnego z jaguarem. Dowiecie się czym jest jagua, skąd pochodzi i jak działa na skórę. Poznacie jej właściwości, nie tylko te dotyczące barwienia skóry. Opowiem Wam też o jej mniej znanych"magicznych" właściwościach.
- Dowiecie się kto oryginalnie używa jaguy i w jakim celu. Poznacie brazylijskie plemię Kayapo, zamieszkujące amazońskie lasy deszczowe.
- Po części teoretycznej przejdziemy do ćwiczeń. Na początek na kartce rozrysujemy kilka prostych motywów (m.in. piórko, liść), które przydadzą nam się w późniejszym tworzeniu tymczasowego tatuażu na własnym ciele.
- Opowiem Wam o wybranych motywach etnicznych z różnych kultur. Pewnie każdy z Was zna łapacz snów, ale czy naprawdę wiecie co oznacza? Nauczymy się go rysować. Opowiem Wam o tatuażu chorwackim oraz o polskich wzorach ludowych i symbolach słowiańskich. Przeniesiemy się na chwilę do czasów Azteków i odwiedzimy na Pacyfiku Maorysów. Pokażę Wam też przykłady stylu mehendi oraz współczesnego tatuażu z wykorzystaniem motywu kwiatowego oraz geometrycznego.
- Spośród tych inspiracji wybierzecie jeden wzór, który samodzielnie wykonacie na własnym ciele. To będzie Wasz pierwszy tymczasowy tatuaż. Ale nie stresujcie się. Nie jest na zawsze. Na pewno zejdzie ze skóry.
- Ostatnią część zajęć przeznaczymy na rozmowę o pielęgnacji wzoru wykonanego jaguą. Otrzymacie porady jak dbać o wzór by dłużej utrzymał się na skórze.
Nadchodzące wydarzenia
Po tym warsztacie będziecie gotowi rozpocząć własną przygodę ze sztuką zdobienia ciała.
FAQ
- Na warsztatach używać będziemy atestowanego żelu jagua. Żel jagua zawiera sok z owocu Genipa America, gumę ksantanową (zagęszczacz), eteryczny olejek lawendowy, kwas cytrynowy oraz sorbinian potasu (dwa ostatnie składniki to substancje konserwujące). Jeśli ktoś ma uczulenie na któryś z tych składników, proszę o informację. Jagua nie zawiera szkodliwego barwnika PPD.
- Uczestnicy samodzielnie będą nakładać jaguę na swoją skórę. Prowadząca warsztaty nie maluje uczestników. Jagua barwi skórę na kolor granatowy na czas ok. 7-14 dni. Po nałożeniu na skórę jagua potrzebuje ok. 30 minut aby wyschnąć. Nakładanie jaguy na skórę zakończymy więc ok. 15 minut przed zakończeniem warsztatów aby jagua zdążyła wyschnąć.
- Jako, że warsztat będzie mieć część praktyczną, zaznaczam, że można się troszkę umazać.
- Aby dobrze przygotować skórę do mehendi możecie dzień przed warsztatami zrobić peeling skóry. Przed warsztatami nie natłuszczajcie skóry.
- Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe.
- Materiały warsztatowe objęte są prawami autorskimi © Mehendi Masala.