logo mehendi masala

Warsztat malowania jaguą

Na warsztacie nauczysz się pracować z jaguą. Poznasz technikę nakładania jej na skórę oraz dowiesz się jak pielęgnować gotowy wzór. Odkryjesz ciekawe wzory, którymi różne kultury na świecie zdobiły swoje ciała.

 • od podstaw
 • 3 godziny
 • od 200zł

Najbliższe terminy

  Imagekurs malowania henną

  Jagua- tymczasowy tatuaż. Motywy etniczne

  Przedstawiam 3 godzinny autorski warsztat malowania jaguą

  kurs malowania henna czesc 1kurs malowania henna czesc 1
  kurs malowania henna czesc 2kurs malowania henna czesc 2

  Zestaw uczestnika

  • Broszurka informacyjna,
  • Rożek z jaguą,
  • Zestaw praktycznych ćwiczeń,
  • Przykłady etnicznych wzorów z różnych kultur : motywy azteckie, maoryskie, indiańskie, polskie, chorwackie i współczesne.
  kurs-henny-zestaw-uczestnika
  • Broszurka informacyjna,
  • Rożek z jaguą,
  • Zestaw praktycznych ćwiczeń,
  • Różne przykłady wzorów. Wzory azteckie, maoryskie, indiańskie, polskie, chorwackie i współczesne.
  kurs-henny-zestaw-uczestnika

  Szczegółowy program warsztatu

  Jagua. Motywy etniczne

  warsztat malowania barwnikiem jagua
  1. Na początku przedstawię się Wam ja, czyli Agata Wójt. Opowiem Wam krótko historię mojej miłości do naturalnych barwników, której to efektem jest projekt Mehendi masala.
  2. Przedstawię Wam główną bohaterkę wieczoru, czyli tajemniczo brzmiącą jaguę, która nie ma nic wspólnego z jaguarem. Dowiecie się czym jest jagua, skąd pochodzi i jak działa na skórę. Poznacie jej właściwości, nie tylko te dotyczące barwienia skóry. Opowiem Wam też o jej mniej znanych"magicznych" właściwościach.
  3. Dowiecie się kto oryginalnie używa jaguy i w jakim celu. Poznacie brazylijskie plemię Kayapo, zamieszkujące amazońskie lasy deszczowe.
  4. Po części teoretycznej przejdziemy do ćwiczeń. Na początek na kartce rozrysujemy kilka prostych motywów (m.in. piórko, liść), które przydadzą nam się w późniejszym tworzeniu tymczasowego tatuażu na własnym ciele.
  5. Opowiem Wam o wybranych motywach etnicznych z różnych kultur. Pewnie każdy z Was zna łapacz snów, ale czy naprawdę wiecie co oznacza? Nauczymy się go rysować. Opowiem Wam o tatuażu chorwackim oraz o polskich wzorach ludowych i symbolach słowiańskich. Przeniesiemy się na chwilę do czasów Azteków i odwiedzimy na Pacyfiku Maorysów. Pokażę Wam też przykłady stylu mehendi oraz współczesnego tatuażu z wykorzystaniem motywu kwiatowego oraz geometrycznego.
  6. Spośród tych inspiracji wybierzecie jeden wzór, który samodzielnie wykonacie na własnym ciele. To będzie Wasz pierwszy tymczasowy tatuaż. Ale nie stresujcie się. Nie jest na zawsze. Na pewno zejdzie ze skóry.
  7. Ostatnią część zajęć przeznaczymy na rozmowę o pielęgnacji wzoru wykonanego jaguą. Otrzymacie porady jak dbać o wzór by dłużej utrzymał się na skórze.

  Nadchodzące wydarzenia

   
   

  Po tym warsztacie będziecie gotowi rozpocząć własną przygodę ze sztuką zdobienia ciała.

   

  Agata Wójt

  prowadząca

  Moja przygoda z henną rozpoczęła się w roku 2012. Rok ten miał być końcem, a dla mnie okazał się początkiem świata. Moja miłość do henny szybko rozkwitła. Chyba po prostu byłyśmy sobie pisane. Naturalnie wzory rozwijały sie w mojej głowie i za pomoca rąk i henny przenosiłam je na ciała. Potem pojawiła sie jagua. Barwnik o intensywnym granatowym kolorze świetnie imitującycm permanentny tatuaż. Ta twórcza przygoda z naturalnymi barwnikami daje mi tak wiele, że postanowiłam dzielić sie nią z innymi. Tak powstał pomysł na warsztaty, kursy i szkolenia nauki malowania henną oraz jaguą. Mehendi to nie tylko sztuka malowania, to obcowanie z drugim człowiekiem, to sprawianie sobie wzajemnej radości, to podejmowanie wyzwań, to satysfakcjonujące projekty, to nawiązywanie przyjaźni. Po prostu rozwój osobisty i fajna twórcza przygoda.

  0
  odwiedzonych miast
  0
  przeprowadzonych warsztatów
  0
  przeszkolonych osób

  Opinie

  FAQ

  1. Na warsztatach używać będziemy atestowanego żelu jagua. Żel jagua zawiera sok z owocu Genipa America, gumę ksantanową (zagęszczacz), eteryczny olejek lawendowy, kwas cytrynowy oraz sorbinian potasu (dwa ostatnie składniki to substancje konserwujące). Jeśli ktoś ma uczulenie na któryś z tych składników, proszę o informację. Jagua nie zawiera szkodliwego barwnika PPD.
  2. Uczestnicy samodzielnie będą nakładać jaguę na swoją skórę. Prowadząca warsztaty nie maluje uczestników. Jagua barwi skórę na kolor granatowy na czas ok. 7-14 dni. Po nałożeniu na skórę jagua potrzebuje ok. 30 minut aby wyschnąć. Nakładanie jaguy na skórę zakończymy więc ok. 15 minut przed zakończeniem warsztatów aby jagua zdążyła wyschnąć.
  3. Jako, że warsztat będzie mieć część praktyczną, zaznaczam, że można się troszkę umazać.
  4. Aby dobrze przygotować skórę do mehendi możecie dzień przed warsztatami zrobić peeling skóry. Przed warsztatami nie natłuszczajcie skóry.
  5. Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe.
  6. Materiały warsztatowe objęte są prawami autorskimi © Mehendi Masala.
  Image

  Opinie