logo mehendi masala

Warsztat malowania jaguą Warszawa 20.10.2018

Czas i miejsce

Cena

 • 200 zł przy zapisach do 10.10.2018
 • 220 zł przy zapisach do 18.10.2018
 • 240 zł przy zapisach do 21.10.2018
Image

  Formularz zgłoszeniowy

  aby zapisać się na kurs proszę o wypełnienie formularza

  Informacje o wydarzeniu

   Cena

   • 200 zł przy zapisach do 10.10.2018
   • 220 zł przy zapisach do 18.10.2018
   • 240 zł przy zapisach do 21.10.2018

   Kontakt

   Czas i miejsce spotkania

   • 20.10.2018, start o godz. 12:00
   • Kalyan dhaba, Zamoyskiego 26a

   Szczegółowy program warsztatu

   Jagua. Motywy etniczne

   warsztat malowania barwnikiem jagua
   1. Na początku przedstawię się Wam ja, czyli Agata Wójt. Opowiem Wam krótko historię mojej miłości do naturalnych barwników, której to efektem jest projekt Mehendi masala.
   2. Przedstawię Wam główną bohaterkę wieczoru, czyli tajemniczo brzmiącą jaguę, która nie ma nic wspólnego z jaguarem. Dowiecie się czym jest jagua, skąd pochodzi i jak działa na skórę. Poznacie jej właściwości, nie tylko te dotyczące barwienia skóry. Opowiem Wam też o jej mniej znanych"magicznych" właściwościach.
   3. Dowiecie się kto oryginalnie używa jaguy i w jakim celu. Poznacie brazylijskie plemię Kayapo, zamieszkujące amazońskie lasy deszczowe.
   4. Po części teoretycznej przejdziemy do ćwiczeń. Na początek na kartce rozrysujemy kilka prostych motywów (m.in. piórko, liść), które przydadzą nam się w późniejszym tworzeniu tymczasowego tatuażu na własnym ciele.
   5. Opowiem Wam o wybranych motywach etnicznych z różnych kultur. Pewnie każdy z Was zna łapacz snów, ale czy naprawdę wiecie co oznacza? Nauczymy się go rysować. Opowiem Wam o tatuażu chorwackim oraz o polskich wzorach ludowych i symbolach słowiańskich. Przeniesiemy się na chwilę do czasów Azteków i odwiedzimy na Pacyfiku Maorysów. Pokażę Wam też przykłady stylu mehendi oraz współczesnego tatuażu z wykorzystaniem motywu kwiatowego oraz geometrycznego.
   6. Spośród tych inspiracji wybierzecie jeden wzór, który samodzielnie wykonacie na własnym ciele. To będzie Wasz pierwszy tymczasowy tatuaż. Ale nie stresujcie się. Nie jest na zawsze. Na pewno zejdzie ze skóry.
   7. Ostatnią część zajęć przeznaczymy na rozmowę o pielęgnacji wzoru wykonanego jaguą. Otrzymacie porady jak dbać o wzór by dłużej utrzymał się na skórze.

   FAQ

   1. Na warsztatach używać będziemy wyłącznie naturalnej indyjskiej henny. Świeżo przygotowana do celów warsztatowych pasta nie zawiera żadnych składników chemicznych. Jest w 100% organiczna i zdrowa dla skóry. Pasta zawiera hennę, naturalny olejek eukaliptusowy i lawendowy, wodę oraz cukier. Jeśli ktoś ma uczulenie na któryś z tych składników, proszę o informację. Henna nie zawiera barwnika PPD.
   2. Uczestnicy samodzielnie będą nakładać hennę na skórę sąsiada lub na swoją własną. Ja nie będą Was malować. Henna barwi skórę na kolor brązowy na czas ok. 7-14 dni. Po nałożeniu na skórę henna potrzebuje ok. 20 minut aby wyschnąć. Nakładanie henny na skórę zakończymy więc ok. 15 minut przed zakończeniem warsztatów aby henna zdążyła wyschnąć i żebyście mogli bezpiecznie założyć kurtki, swetry.
   3. Jako, że warsztat będzie mieć część praktyczną (szczególnie chodzi o mieszanie henny), zaznaczam, że można się troszkę umazać. <strong<Henna spiera się z ubrań.
   4. Aby dobrze przygotować skórę do mehendi możecie dzień przed warsztatami zrobić peeling skóry. Przed warsztatami nie natłuszczajcie skóry.
   5. Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe.
   6. Materiały warsztatowe objęte są prawami autorskimi © Mehendi Masala.
   Image

   Opinie