logo mehendi masala

Warsztat malowania henną w stylu marokańskim

Poznasz tradycyjny marokański styl malowania henną tzw. "fessi". Nauczysz się komponować wzory w sposób znany w Maroku, nauczysz się techniki oraz obsługi narzędzia. Poznasz sztukę Berberów i jej symbolikę.

 • od podstaw
 • 2,5 godziny
 • od 180zł

Najbliższe terminy

  warsztat malowania henną w stylu marokańskimwarsztat malowania henną w stylu marokańskim

  Styl Fessi oraz symbolika Berberów w marokańskiej sztuce malowania henną

  Warsztat trwa 3 godziny, składa się z krótkiej części teoretycznej oraz z potężnej dawki ćwiczeń praktycznych

  warsztat malowania henna w stylu marokańskim czesc 1warsztat malowania henna czesc 1
  warsztat malowania henna w stylu marokańskim czesc 1warsztat malowania henna czesc 2

  Zestaw uczestnika

  • Broszurka informacyjna
  • Aplikator
  • Gotowy rożek z henną
  • Pasta z naturalnej henny
  • Zestaw praktycznych ćwiczeń
  • Przykładowe wzory w stylu marokańskim
  warsztat-henny-zestaw-uczestnika
  • Broszurka informacyjna
  • Aplikator
  • Gotowy rożek z henną
  • Pasta z naturalnej henny
  • Zestaw praktycznych ćwiczeń
  • Przykładowe wzory w stylu marokańskim
  warsztat-maroko-zestaw-uczestnika

  Szczegółowy program warsztatu

  Część 1

  Opowieści o hennie w Maroku
  1. Na początek przedstawię się Wam ja i opowiem krótko o mojej długiej przygodzie z henną. Powiem Wam jak zainteresowałam się stylem marokańskim i co zrobiłam by dowiedzieć się więcej na temat. A zrobiłam sporo bo wybrałam się do samego Maroka.
  2. Przedstawię Wam główną bohaterkę programu, czyli roślinę która zawiera naturalny barwnik znany nam jako henna. Dowiecie się jakie magiczne właściwości ma henna. A ma ich sporo o czym zazwyczaj nikt nie wie.
  3. Opowiem Wam o tradycji malowania henną w Maroku oraz o sztuce Berberów, rdzennych mieszkańców krajów Afryki Północnej. Przypatrzymy się fascynującym tatuażom, które tamtejsze kobiety zdobiły sobie twarze. Po co to robiły ? Co oznaczają tatuowane wzory ? Czy jest w tym trochę magii ? Otrzymacie rozrysowane symbole oraz poznacie ich znaczenie.
  4. Porozmawiamy o świętach i okazjach , którym towarzyszy malowanie henną w Maroku

  Część 2

  Ćwiczymy podstawy malowania
  1. W kolejnej części przejdziemy do ćwiczeń praktycznych. Każdy uczestnik otrzyma aplikator jakim nakłada się hennę w Maroku na skórę. Na początek wykonamy proste ćwiczenia na kartce by zaznajomić się z narzędziem.
  2. Poznacie charakterystyczne motywy, kształty oraz wypełnienia tradycyjnego stylu marokańskiego, tzw. Fessi. Wykonacie ćwiczenia na kartce z ich użyciem. Oczywiście w tym celu będziecie używać pasty z naturalnej henny.
  3. Dowiecie się jakie znaczenie ma tak popularny dzisiaj motyw "Reka Fatimy" i zrobicie ćwiczenie z tym motywem.

  Część 3

  Styl Fessi i malowania ciała
  1. Styl marokański ma pewne zasady, które trzeba poznać by poprawnie go wykonywać. Pokażę Wam jak tworzy się w tradycyjny sposób wzór fessi na dłoni. Za pomocą ołówka na kartce rozrysujecie swój pierwszy wzór fessi w wykorzystaniem motywów z pierwszej części zajęć.
  2. Ostatnia część warsztatu to malowanie henną na ciele. Każda z Was wykona na swoim ciele dowolny wzór w stylu marokańskim.
  3. Na koniec porozmawiamy o pielęgnacji henny na ciele oraz przechowywaniu pasty z henny oraz samej henny.

  Nadchodzące wydarzenia

   

  Po tym warsztacie będziecie gotowi rozpocząć własną przygodę z henną

   

  Agata Wójt

  prowadząca

  Moja przygoda z henną rozpoczęła się w roku 2012. Rok ten miał być końcem, a dla mnie okazał się początkiem świata. Moja miłość do henny szybko rozkwitła. Chyba po prostu byłyśmy sobie pisane. Naturalnie wzory rozwijały sie w mojej głowie i za pomoca rąk i henny przenosiłam je na ciała. Hennowa przygoda daje mi tak wiele, że postanowiłam dzielić sie nią z innymi. Tak powstał pomysł na warsztaty, kursy i szkolenia nauki malowania henną. Mehendi to nie tylko sztuka malowania, to obcowanie z drugim człowiekiem, to sprawianie sobie wzajemnej radości, to podejmowanie wyzwań, to satysfakcjonujące projekty, to nawiązywanie przyjaźni. Po prostu rozwój osobisty i fajna twórcza przygoda.

  0
  odwiedzonych miast
  0
  przeprowadzonych warsztatów
  0
  przeszkolonych osób

  Opinie

  FAQ

  1. Na warsztatach używać będziemy wyłącznie naturalnej indyjskiej henny. Świeżo przygotowana do celów warsztatowych pasta nie zawiera żadnych składników chemicznych. Jest w 100% organiczna i zdrowa dla skóry. Pasta zawiera hennę, naturalny olejek eukaliptusowy i lawendowy, wodę oraz cukier. Jeśli ktoś ma uczulenie na któryś z tych składników, proszę o informację. Henna nie zawiera barwnika PPD.
  2. Uczestnicy samodzielnie będą nakładać hennę na skórę sąsiada lub na swoją własną. Ja nie będą Was malować. Henna barwi skórę na kolor brązowy na czas ok. 7-14 dni. Po nałożeniu na skórę henna potrzebuje ok. 20 minut aby wyschnąć. Nakładanie henny na skórę zakończymy więc ok. 15 minut przed zakończeniem warsztatów aby henna zdążyła wyschnąć i żebyście mogli bezpiecznie założyć kurtki, swetry.
  3. Jako, że warsztat będzie mieć część praktyczną, zaznaczam, że można się troszkę umazać. Henna spiera się z ubrań.
  4. Aby dobrze przygotować skórę do mehendi możecie dzień przed warsztatami zrobić peeling skóry. Przed warsztatami nie natłuszczajcie skóry.
  5. Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe.
  6. Materiały warsztatowe objęte są prawami autorskimi © Mehendi Masala.
  Image

  Opinie