logo mehendi masala

Warsztat marokański Warszawa 08.07.2018

Czas i miejsce

Cena

 • 180 zł przy zapisach do 22 .06.2018
 • 200 zł przy zapisach do 29.06.2018
 • 220 zł przy zapisach od 30.06.2018
Image

  Formularz zgłoszeniowy

  aby zapisać się na kurs proszę o wypełnienie formularza

  Informacje o wydarzeniu

  Plan zajęć

  • 15:00 – 17:30 Warsztat malowania henną

  Cena

  • 180 zł przy zapisach do 22 .06.2018
  • 200 zł przy zapisach do 29.06.2018
  • 220 zł przy zapisach od 30.06.2018

  Kontakt

  Czas i miejsce spotkania

  • 08.07.2018, start o godz. 15:00
  • Kalyan dhaba, Zamoyskiego 26a

  Szczegółowy program warsztatu

  Część 1

  Opowieści o hennie w Maroku
  1. Na początek przedstawię się Wam ja i opowiem krótko o mojej długiej przygodzie z henną. Powiem Wam jak zainteresowałam się stylem marokańskim i co zrobiłam by dowiedzieć się więcej na temat. A zrobiłam sporo bo wybrałam się do samego Maroka.
  2. Przedstawię Wam główną bohaterkę programu, czyli roślinę która zawiera naturalny barwnik znany nam jako henna. Dowiecie się jakie magiczne właściwości ma henna. A ma ich sporo o czym zazwyczaj nikt nie wie.
  3. Opowiem Wam o tradycji malowania henną w Maroku oraz o sztuce Berberów, rdzennych mieszkańców krajów Afryki Północnej. Przypatrzymy się fascynującym tatuażom, które tamtejsze kobiety zdobiły sobie twarze. Po co to robiły ? Co oznaczają tatuowane wzory ? Czy jest w tym trochę magii ? Otrzymacie rozrysowane symbole oraz poznacie ich znaczenie.
  4. Porozmawiamy o świętach i okazjach , którym towarzyszy malowanie henną w Maroku

  Część 2

  Ćwiczymy podstawy malowania
  1. W kolejnej części przejdziemy do ćwiczeń praktycznych. Każdy uczestnik otrzyma aplikator jakim nakłada się hennę w Maroku na skórę. Na początek wykonamy proste ćwiczenia na kartce by zaznajomić się z narzędziem.
  2. Poznacie charakterystyczne motywy, kształty oraz wypełnienia tradycyjnego stylu marokańskiego, tzw. Fessi. Wykonacie ćwiczenia na kartce z ich użyciem. Oczywiście w tym celu będziecie używać pasty z naturalnej henny.
  3. Dowiecie się jakie znaczenie ma tak popularny dzisiaj motyw "Reka Fatimy" i zrobicie ćwiczenie z tym motywem.

  Część 3

  Styl Fessi i malowania ciała
  1. Styl marokański ma pewne zasady, które trzeba poznać by poprawnie go wykonywać. Pokażę Wam jak tworzy się w tradycyjny sposób wzór fessi na dłoni. Za pomocą ołówka na kartce rozrysujecie swój pierwszy wzór fessi w wykorzystaniem motywów z pierwszej części zajęć.
  2. Ostatnia część warsztatu to malowanie henną na ciele. Każda z Was wykona na swoim ciele dowolny wzór w stylu marokańskim.
  3. Na koniec porozmawiamy o pielęgnacji henny na ciele oraz przechowywaniu pasty z henny oraz samej henny.

  FAQ

  1. Na warsztatach używać będziemy wyłącznie naturalnej indyjskiej henny. Świeżo przygotowana do celów warsztatowych pasta nie zawiera żadnych składników chemicznych. Jest w 100% organiczna i zdrowa dla skóry. Pasta zawiera hennę, naturalny olejek eukaliptusowy i lawendowy, wodę oraz cukier. Jeśli ktoś ma uczulenie na któryś z tych składników, proszę o informację. Henna nie zawiera barwnika PPD.
  2. Uczestnicy samodzielnie będą nakładać hennę na skórę sąsiada lub na swoją własną. Ja nie będą Was malować. Henna barwi skórę na kolor brązowy na czas ok. 7-14 dni. Po nałożeniu na skórę henna potrzebuje ok. 20 minut aby wyschnąć. Nakładanie henny na skórę zakończymy więc ok. 15 minut przed zakończeniem warsztatów aby henna zdążyła wyschnąć i żebyście mogli bezpiecznie założyć kurtki, swetry.
  3. Jako, że warsztat będzie mieć część praktyczną, zaznaczam, że można się troszkę umazać. Henna spiera się z ubrań.
  4. Aby dobrze przygotować skórę do mehendi możecie dzień przed warsztatami zrobić peeling skóry. Przed warsztatami nie natłuszczajcie skóry.
  5. Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe.
  6. Materiały warsztatowe objęte są prawami autorskimi © Mehendi Masala.
  Image

  Opinie